AURA-İstanbul 2018 Bahar Dönemi Sertifika Programı Katılımcılarını Bekliyor!


Mimarlık, kentsel tasarım ve kentsel peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcıları, araştırma ve eğitim ortamı sunan Sertifika Programı ile akademik ve profesyonel hayata hazırlamayı hedefleyen AURA-İstanbul, 2018 Bahar Dönemi için başvuruları bekliyor. Akademi, programı başarı ile tamamlayan mezunlarına, önde gelen mimarlık ofislerinde 3 ay çalışma olanağı sunuyor.

AURA-İstanbul Bahar Dönemi Sertifika Programı, 26 Şubat 2018 tarihinde başlayacak ve 15 hafta boyunca devam edecek. Katılımcıların mimarlık ve kentsel tasarım alanlarında, yapılı çevre üzerinden hem sosyal, politik, hem de ekolojik bağlamları anlamalarına, eşzamanlı olarak tasarım, temsil ve uygulama teknolojileri konularında kavramsal ve teknik yeterlilik düzeylerini geliştirmelerine yardımcı olması hedefleniyor.

Programın omurgasını oluşturan Araştırma Tabanlı Tasarım Stüdyosu’nda, katılımcılar kendi ilgi alanı ve deneyimleri doğrultusunda İstanbul’a ilişkin proje ve araştırma konusu belirleyecek ve stüdyo danışmanları ile çalışmalarını geliştirme fırsatı bulacaklar.

Hazırlanan içerik, AURA bünyesinde yapılan çalışmaları destekleyecek tarihsel-kuramsal, ayrıca teknik yönteme ilişkin seminer dizilerine, disiplinler arası nitelikte tartışma ve buluşma ortamı sağlayan Cumartesi Aurası konferanslarına, kolektif düşünme ve üretime yönelik atölyelere, belirtilen konuları destekleyici gezilere katılma olanağı sunuyor. Katılımcılardan ise programın dinamik yapısına uyum sağlamaları ve tüm dönemde tam zamanlı yer almaları bekleniyor.

Kendilerine daha derin bir boyut katmak isteyen genç meslek insanları arasında beğeni kazanan AURA-İstanbul katılımcılarından belirli bir süre daha katkı payı alınmıyor. Dönem sonunda, Akademi, sertifika programını başarı ile tamamlayan mezunlarına önde gelen mimarlık ofislerinde 3 ay çalışma olanağı sunuyor.

AURA-İstanbul'un 2018 Bahar Dönemi Sertifika Programına başvuru için son tarih 11 Şubat!

Başvuru hakkında detaylı bilgi için: http://aura-istanbul.com/index.php/basvuru/ 

Video Köşesi
Aşağıdaki hatalar meydana geldi. x