MIMARSIV Selection 29-30 Mart’ta Swissotel’de 3.Kez Mimar Dünyasını Bir Araya Getirdi.


MIMARSIV Selection 29-30 Mart’ta Swissotel’de

3.Kez Mimar Dünyasını Bir Araya Getirdi.

Keyifli mimari kurgusu, benzersiz network ortamı, akşam partileri, markaların özel aktiviteleri ve ArchIST gala gecesi ile MIMARSIV Selection mimar dünyasında benzersiz bir buluşmaya daha imza attı.

 

MIMARSIV Selection 2018, 29-30 Mart’ta Swissotel’de, seçkin malzeme markalarının müşterek ev sahipliğinde sektörün önde gelen mimar ve iç mimarlarını, yatırımcıları ve öğrencileri ağırladı. Mimarlar ve farklı disiplinlerin uzmanlarından 30 konuşmacının gerçekleştirdiği, özgün konu başlıklarındaki  10 oturum yoğun ilgi gördü. İlk akşam mimar Gürhan Bakırküre DJ alanında yer aldı ve  mimarlar için çaldı. İkinci akşam ise ArchIST Ödülleri için düzenlenen gala gecesinde kazananlar açıklandı.

 

            45 mimari malzeme firması, destekçi, sponsor ve basın temsilcisinin dahil olduğu MIMARSIV Selection katılımcı markaları şu şekilde idi; Alligator, Addresistanbul, Absen, Astel, Aktav, Arttek, Aspen, Barrisol, Bien, BM Ofis, Dr Light, Dyson, Ersa, Feltouch, Firestone, Forbo, Genmar, Kasso, Keuco, La Bottega, Lamp83, LG, Makel, Mapei, Mudo Concept, Müge Krespi, Myratile, Osram, Papatya, Parmephon, Peli, Permisan, Philips, Pulver, TamEkran, Tarkett, Technogym, Tuna Ofis, UVA, Velux. BMW Borusan Otomotiv ArchIST Gala Gecesi sponsoru ve Home Art ArchIST medya sponsoru olarak yer alırken, Aura İstanbul ve Baykuşhane destekçi, YAPI ve Tasarım basın, NB Teknik ve Dem-Pa Copyland ise sponsor olarak Swissotel’deydiler.

 

             MIMARSIV Selection 2018’de yer alan konuşmacılar ve oturumların içerikleri şöyleydi, Almanya’da yaşayan İranlı mimar ve tasarımcı Hadi Teherani, Melike Altınışık ve Londra merkezli AI Build kurucu ortağı mimar Dağhan Çam ve moderatör Gökhan Karakuş Architectural Design Technologies başlığında sahnedeydiler. Mimar Tülin Hadi ve Mimar Can Çinici, Home Art dergisi genel yayın yönetmeni Yasemin Savcı moderatörlüğü ile zanaat ekseninde konuştular. Mimar Durmuş Dilekçi, sanatçı ve fotoğrafçı Murat Germen ve moderatör Mimar Banu Uçak, Mimarlık, Kent, Zaman ve İnsan başlıklı bir oturum yaptılar. Pulver sponsorluğunda gerçekleşen, Siyaset Dolayımında Mimarlık başlıklı oturumun konuşmacıları Mimar Nevzat Sayın ve Doç. Dr. Ahmet Kasım Han idi. Y.Mimar Gürhan Bakırküre ve Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan sahnede müzik konuştular. Mimarlık eğitimi üzerine Prof. Dr. Uğur Tanyeli, Doç. Dr. Ece Ceylan Baba ve Mimar Gökhan Avcıoğlu, moderatör Levent Erden ile yer aldılar. Barrisol ve Osram sponsorluğundaki aydınlatma içerikli oturumda İtalyan aydınlatma tasarımcısı, mimar  Piero Castiglioni ve Tatjana Schwarz ve moderatör PLD Türkiye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güneş ile sahnedeydiler. Mimar Şebnem Buhara ve iç mimar Jeyan Ülkü’nün bireysel ve kurumsal mimari ve müşteriler üzerine üzerine gerçekleştirdikleri sohbetin moderatörü Marie Claire Maison Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fulya Bozkurt idi. Mimar Aydan Volkan ve yazar Murat Gülsoy, moderatör Heval Zeliha Yüksel ile mimarlıkta ve edebiyatta ‘yeni’yi konuştular. MIMARSIV Selection 2018’in son oturumunda Big Chefs Kurucu Ortağı Gamze Cizreli ve Mimar Hakan Sekmen, YAPI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni mimar Yasemin Şener moderasyonu ile marka mimarisi üzerine sohbet ettiler.

 

            MIMARSIV Selection için özel olarak hazırlanan Sound of DrLight şovunda, aydınlatmalardan hazırlanan özel düzenekte Okay Temiz ve Herman Artuç ritim şov yaptı. Technogym’in spor eğitmenleri gün içi özel seanslarda ofiste sağlık için yapılabilecek egzersizleri göstererek anlattılar. Mimar Gürhan Bakırküre ise müzik üzerine gerçekleştirdiği oturum sonrası DJ olarak yerini aldı ve ‘Team After Party’de mimarlar için çaldı.

 

 

ArchIST İç Mimarlık Yarışması Ödülleri 30 Mart’taki Gala Gecesinde Sahiplerini Buldu.

            MIMARSIV’in düzenlediği ArchIST Awards for Interior Design yarışmasının gala gecesi ve ödül töreni de 30 Mart’taki Selection kapanış gecesinde gerçekleşti. İlk yılında 95 başvuru alan yarışmada, jüri üyeleri Aziz Sarıyer, Mustafa Toner, Seyhan Özdemir, Hakan Ezer, Cem Kocacıklıoğlu, Ali Bekman ve Prof.Dr.Meltem Eti Proto 4 kategoride 4 farklı ofisi ödüle layık gördüler. Alışveriş Alanı kategorisinde Lexpera projesiyle Ervin Garip, Çalışma Alanı kategorisinde Lüleburgaz Otobüs Terminali projesiyle Dicle Hökenek Architecture, Ticari Konaklama Alanı kategorisinde Inari projesiyle Kitchen-ist ve Eğitim ve Kültür Alanı kategorisinde Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Salonu projesiyle Halükar Mimarlık ödül aldı. Yarışmanın kazananları Alligator sponsorluğunda Londra Tasarım Haftası gezisine gidecekler.

 

            ArchIST ilk yılında, İstanbul, Ankara ve İzmir’den deneyimli 52 ofisin iç mimari projelerinden oluşan bir de sergi açtı. Sergi 1 ay boyunca Addresistanbul’da ziyarete açık olacak.

 

            MIMARSIV’in kurucu ortakları Aslı Sekmen ve İlkay Öngün ev sahipliğinde gerçekleşen ArchIST gala gecesine, başta organizasyon komitesindeki mimarlar Ali Doruk, Jale Kulin, Görkem Volkan ve Hakan Sekmen olmak üzere, mimarlık camiasından önemli isimler katıldı. Hadi Teherani, Piero Castiglioni, İlhan Kesici, Mustafa Taviloğlu, Derin Sarıyer, Seyhan Özdemir, Atilla Kuzu, Levent Çırpıcı, Cem Sorguç, Gökhan Avcıoğlu, Can Çinici, Kerem Piker, Pelin Özgen, Neşet Güne, Durmuş Dilekçi, Jeyan Ülkü, Sibel Dalokay Bozer, Çağla-Enis Öncüoğlu, Merzuka Imrahor, Yasemin Arpaç, Sabahattin Emir, Dilara Seviç, Selin Şahin ve daha pek çok mimar ve iç mimarın yer aldığı gece DJ Murat Tokuz’un müzikleri ile devam etti.

Resim & Video

Video Köşesi
Aşağıdaki hatalar meydana geldi. x